Samorządowa Marka Roku

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

O ponad 55 mln zł zwiększono pulę środków na odbudowę komunalnej infrastruktury technicznej, zniszczonej przez nagłe zjawiska pogodowe. Dzięki tej kwocie pomoc uzyskają powiaty i gminy z 9 województw.

 

Środki na odbudowę komunalnej infrastruktury technicznej zostały zwiększone o blisko 55,3 mln zł, do kwoty ponad 518 mln zł. Dzięki tym środkom Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał promesy na realizację zadań z list priorytetowych dla poszczególnych województw. Chodzi m.in. o naprawy dróg i mostów, zniszczonych w wyniku nawałnic zarówno w ubiegłym roku, jak i latach wcześniejszych.

 

Oprócz realizacji zadań z lat poprzednich, MSWiA na bieżąco reaguje również w kwestii szkód wyrządzonych w tym roku. Taka pomoc w postaci promes została udzielona samorządom z trzech województw: świętokrzyskiego, podlaskiego i podkarpackiego, które zostały dotknięte nawałnicami w maju i czerwcu.\

 

W bieżącym roku ze środków rezerwy celowej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych, w tym realizację zadań w dorzeczach Odry i górnej Wisły, została przeznaczona dotychczas kwota ponad 518 mln zł na zadania związane z odbudową komunalnej infrastruktury technicznej. Pozwoli to na realizację 1147 zadań przez 288 gmin i 59 powiatów.

 

Szczegółowe informacje na stronie: https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/rzad-zwiekszyl-pule-srodkow-dla-samorzadow,130629.html