Samorządowa Marka Roku

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

herb grajewo

almanach 128

 

Urząd Miasta Grajewo
19-200 Grajewo, ul. Strażacka 6 A
Tel. 86 273 0 802, Fax 86 273 0 803
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.grajewo.pl

 

Miasto Grajewo położone jest przy dolinie rzeki Ełk w województwie podlaskim, na pograniczu Mazur, Podlasia i Kurpiowszczyzny, na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych, dróg krajowych 61 i 65, w pobliżu granicy państwowej z Rosją, Białorusią i Litwą. Atrakcyjne położenie, zasoby gospodarcze oraz przyrodnicze to interesująca propozycja zarówno dla inwestorów krajowych oraz zagranicznych, jak i dla turystów.
Wieloletnia tradycja łączy się tu z prężnym rozwojem i ciągłym patrzeniem w przyszłość. Miasto Grajewo charakteryzuje się wielkim potencjałem gospodarczym. W mieście prowadzą działalność produkcyjną m.in. takie firmy jak: SM „MLEKPOL” - lider w branży mleczarskiej, Pfleiderer Grajewo S.A. – wiodący producent materiałów dla przemysłu meblarskiego w Europie, P.H.U. „UNIROL” oraz UNIDROG sp. z.o.o. w branży drogowej i betonowej, ZAKREM sp. z o.o. w branży metalowej.
Atrakcyjne położenie z dobrym zapleczem komunikacyjnym, kapitał ludzki i rozwinięty system środowiska biznesu, to tylko niektóre z zalet szczególnie cenionych przez naszych obecnych inwestorów. W trosce o komfort współpracy z obecnymi i przyszłymi inwestorami miasto wciąż się rozwija. Chęć ciągłego zwiększania atrakcyjności inwestycyjnej Grajewa skutkuje dynamicznymi zmianami w zakresie infrastruktury, zasad wspierania inwestycji, a także usprawniania systemów komunikacji z inwestorami. Z myślą o przedsiębiorcach Miasto Grajewo wprowadziło ulgi i zachęty mające ułatwić inwestorom podjęcie decyzji o lokalizacji inwestycji na terenie miasta: zwolnienie z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis; zwolenienie z podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej. Szczegółowe informacje dotyczące także terenów inwestycyjnych Grajewa można znaleźć na stronie internetowej: www.grajewo.pl w zakładce dla INWESTORA.
Miasto leży w sąsiedztwie rezerwatów przyrody oraz Biebrzańskiego Parku Narodowego (BPN) co umożliwia rozwój turystyki aktywnej. Grajewo jest doskonałym miejscem wypadowym na szlaki BPN.
Najcenniejsze, podlegające ochronie zabytki na terenie miasta Grajewo to m.in.: zespół kościoła parafialnego pw. Trójcy Przenajświętszej, budynek kasyna w zespole koszar (obecnie Klub Hades), budynek dworca kolejowego. Najważniejszym wydarzeniem cyklicznym odbywającym się w Grajewie jest Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka oraz Dni Grajewa. W Grajewie warto też zobaczyć:
- pierwsze w Polsce Muzeum Mleka! Wspaniałe miejsce do zabawy i nauki nie tylko dla dzieci. Muzeum Mleka prezentuje interaktywną ekspozycję dotyczącą historii i tradycji związanych z podlaskim przemysłem mleczarskim. Najmłodsi doskonale bawią się na organizowanych w Muzeum spotkaniach z krówką Matyldą. Centrum Tradycji Mleczarstwa - Muzeum Mleka (Oddział Grajewskiego Centrum Kultury), ul. Konstytucji 3 Maja 36
- Grajewską Izbę Historyczną (ul. Ełcka 30) w celu: zwiedzania aktualnych wystaw stałych i czasowych; nieodpłatnego korzystania z archiwum i biblioteki; zakupu wydawnictw regionalnych.