Samorządowa Marka Roku

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

 • Samorządy podatne na ataki hakerów

  Systemy informatyczne i dane gromadzone przez urzędy samorządowe są słabo chronione i podatne na ataki hakerskie - wynika z raportu NIK na temat zarządzania bezpieczeństwem informacji w jednostkach samorządu terytorialnego. Izba apeluje m.in. do wojewodów o więcej kontroli w urzędach gmin i starostw w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa informacji dla systemów teleinformatycznych oraz rejestrów publicznych.

  Więcej…  
 • Progresja podatkowa wzrośnie, ale niewiele

  Rząd wyda 10 mld zł na reformę, która ma obniżyć klin podatkowy dla najsłabiej zarabiających. W efekcie jednak wciąż będziemy wśród krajów z małymi różnicami obciążeń. Klin podatkowy w Polsce, czyli różnica między kosztami zatrudniania (wynagrodzenie netto, podatek i różne składki) a tym, co pracownik dostaje do ręki, nie jest wielki na tle innych krajów. Ale wyróżnia nas to, że klin jest praktycznie płaski. To znaczy, że relatywna wysokość obciążeń nałożonych na niskie zarobki jest prawie taka sama jak na wyższe płace. W 2018 r. było to odpowiednio 35,1 proc. i 36,3 proc. – wynika z danych OECD. Różnica w klinie wynosiła zaledwie 1,2 pkt proc.

  Więcej…  
 • Od 18 kwietnia zaczną obowiązywać e-faktury

  Oszczędność czasu, pieniędzy i środowiska, zmniejszenie liczby zatorów płatniczych oraz fałszywych faktur w obiegu – to tylko niektóre korzyści z e-fakturowania.

  Więcej…  
 • Ministerstwo Cyfryzacji tworzy interaktywną bazę samorządowych innowacji

  Samorządy wdrażające nowe technologie i innowacyjne rozwiązania powinny zgłosić swoje projekty do interaktywnej bazy innowacji, którą tworzy Ministerstwo Cyfryzacji.

  Więcej…  

liderpolskiego samorzadu

herb torzym

Urząd Miasta i Gminy Torzym
66-235 Torzym, ul. Wojska Polskiego 32
województwo: lubuskie
powiat: sulęciński
tel. +48 68 341 30 12,  341 30 25,
fax +48 68 341 31 81
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http: www.torzym.pl
NIP: 927-14-52-983,  Regon: 000564880

 

Miasto i Gmina Torzym położona jest w woj. lubuskim, w powiecie sulęcińskim. Torzym to centrum administracyjne i gospodarcze gminy miejsko-wiejskiej. Miasto zlokalizowane jest przy skrzyżowaniu dwóch dróg: z południa na północ gminę przecina droga z Krosna Odrzańskiego w kierunku autostrady A2 i Gorzowa, a z zachodu na wschód główny europejski szlak sieci transportowej TEN-T - autostrada A2 i droga krajowa nr 92, a także główny szlak kolejowy Paryż-Berlin-Warszawa-Moskwa. Oba szlaki zapewniają bezpieczne warunki podróżowania i transportu.

Dogodny układ komunikacyjny koleją mają mieszkańcy Torzymia, Gądkowa Wielkiego i Boczowa oraz sąsiadujące z nimi miejscowości w kierunku Szczecina, Zielonej Góry, Wrocławia. Istnieją dogodne połączenia drogowe ze wszystkimi miejscowościami w gminie, a także poza jej terytorium, drogami wojewódzkimi nr 138 i nr 139 oraz drogami powiatowymi i gminnymi.

Ten do niedawna typowo rolniczy obszar dzięki położeniu stał się magnesem dla rozwijania inwestycji, również o charakterze rekreacyjnym. Niegdyś rolnicza peryferyjna gmina, obecnie przeobraża się w nowoczesny, stale rozwijający się ośrodek o rozbudowującej się sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz nowoczesnej oświacie. Walory przyrodnicze, ukształtowanie terenu, dobra komunikacja i baza hotelowo-noclegowa są dodatkowym elementem zwracającym uwagę przedsiębiorcy i turysty.

Rozwijający się i wspierający swoich mieszkańców samorządu gminy potrafi na cele rozwojowe pozyskiwać znaczne środki z Unii Europejskiej i źródeł krajowych. 15 miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, obejmujących najciekawsze tereny gminy dla obszaru 645ha są ukłonem wobec ludzi przedsiębiorczych, aktywnych i twórczych.

Jesteśmy gminą, która nowoczesne formy zarządzania przestrzenią realizuje w sposób przemyślany i zgodny z wolą mieszkańców. Łatwy dostęp do szerokopasmowej sieci internetowej i telekomunikacyjnej wskazuje rejon godny do zainwestowania
i zamieszkania.

maja land
Dzięki atrakcyjnemu położeniu przy ,,węźle Torzymia” autostrady A-2 gmina ma większe możliwości rozwoju. Przy samym zjeździe z autostrady zainwestowano w infrastrukturę obsługi podróżnych (stacje paliw, restauracje oraz hotel). majaland logo Ponadto dzięki bliskości Berlina, Poznania, Szczecina i Wrocławia w miejscowości Kownaty powstaje pierwszy w Polsce park rozrywki ,,Majaland” będący częścią przyszłego kompleksu turystycznego Holiday Park Kownaty. Przedsięwzięcie wpisuje się w cel rozwoju gminy w kontekście przyciągnięcia turystów. Niewątpliwie jest to przyjazny projekt do budowania nowej marki samorządu, mianowicie ,,Gmina przyjazna dzieciom”.

 

Galeria zdjęć: