Samorządowa Marka Roku

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

 • Zaproszenie na seminarium szkoleniowe, 13-14.09.2019 r., Gdańsk

  Serdecznie zapraszamy na seminarium szkoleniowe dla eksporterów usług, delegujących pracowników do krajów UE i EOG, które odbędzie się w dniach 13-14 września 2019 roku w Gdańsku. Organizatorem jest nasz członek - Korporacja Przedsiębiorców Budowlanych UNI-BUD.

  Więcej…  
 • Wielka Gala "30 lat Wolności RP"

  14 czerwca w Sangate Hotel Airport odbyła się Wielka Gala "30 lat Wolności RP", organizowana przez Przedsiębiorcy.pl wraz z Mazowieckim Zrzeszeniem Handlu, Przemysłu i Usług.

  Więcej…  
 • Zamówienia publiczne w dobie elektronizacji - seminarium 4 czerwca 2019

  Zapraszamy na seminarium pt.: "Zamówienia publiczne w dobie elektronizacji" które odbędzie się 4 czerwca 2019 r., w Warszawie, w centrum szkoleniowym Sienna Training Center, mieszczącym się przy ul. Siennej 73.

  Więcej…  
 • Samorządy podatne na ataki hakerów

  Systemy informatyczne i dane gromadzone przez urzędy samorządowe są słabo chronione i podatne na ataki hakerskie - wynika z raportu NIK na temat zarządzania bezpieczeństwem informacji w jednostkach samorządu terytorialnego. Izba apeluje m.in. do wojewodów o więcej kontroli w urzędach gmin i starostw w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa informacji dla systemów teleinformatycznych oraz rejestrów publicznych.

  Więcej…  

diament polskiego samorzadu logo

Herb Susz

Gmina Susz
ul. Józefa Wybickiego 6
14-240 Susz
tel. 55 278 60 15, 278 61 07
fax. 55 278 62 22
e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.susz.pl

Ostatnie lata to okres dynamicznego rozwoju Gminy Susz. Pojawienie się nowych inwestorów oraz rozwój lokalnych przedsiębiorców wpłynęły na wzrost powierzchni gruntów wraz z zagospodarowaniem o 152%.

Stale rosnąca powierzchnia gruntów, na których prowadzona jest działalność gospodarcza pokazuje, że przyjęta 7 lat temu strategia władz Gminy Susz przynosi oczekiwane rezultaty. – Jako główny cel naszych działań przyjęliśmy rozwój przedsiębiorczości. Wspieramy lokalne firmy, bo na ich rozwoju zyskują wszyscy. Prężnie działające przedsiębiorstwa to nowe miejsca pracy, wzbogacenie życia gospodarczego gminy oraz wzrost wpływów z podatków – mów Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski.

Efektem konsekwentnej polityki wspierania lokalnego biznesu jest dynamiczny rozwój przedsiębiorstw z terenu Gminy Susz. Firmy odważnie inwestują nie tylko w rozbudowę firmowych pomieszczeń i hal produkcyjnych, ale również w nowoczesne rozwiązania technologiczne, innowacyjne w skali kraju, a nawet kontynentu. Przykładem z terenu Gminy Susz może być firma Wylęgarnia Drobiu NORD-POL HATCHERY Danuta i Anatol Gerczak, w skład której wchodzi obecnie 10 ferm rodzicielskich indyków i jest to w zgodnej opinii fachowców z branży, najnowocześniejszy tego typu zakład w Europie.
Bardzo innowacyjne rozwiązania wprowadza również firma Bioelektra Group, która w swoim zakładzie w Różankach stosuje polską technologię mechaniczno-cieplnego przetwarzania odpadów komunalnych. Umożliwia ona ponad 90-procentowy odzysk surowców wtórnych, które poddawane są procesowi recyklingu i powtórnie zagospodarowane. W styczniu tego roku w Davos, dzięki głosom internautów z całego świata, Bioelektra Group otrzymała statuetkę ”The Circulars 2017”, a w czerwcu br. – stosowana przez firmę technologia przetwarzania odpadów została wybrana narodowym zwycięzcą z Polski w konkursie Energy Globe Award, nazywanym nagrodą Nobla w zakresie ochrony środowiska.

Nowe inwestycje firm z terenu gminy spowodowały wzrost dochodów własnych gminy. Rosną one systematycznie, rok do roku, o ponad 15%. Ekspansja lokalnych przedsiębiorców ma pośredni wpływ na inwestycje gminne, a tym samym – na poprawę jakości życia mieszkańców. - Stały wzrost dochodów własnych gminy pozwala śmielej patrzeć w przyszłość i w większym stopniu móc odpowiadać na potrzeby naszych mieszkańców. To nasze, wypracowane we własnym zakresie, środki finansowe i możemy przeznaczyć na realizację lokalnych celów, ważnych z naszego punktu widzenia. Komfort, który daje taka niezależność, jest nie do przecenienia – podsumowuje Burmistrz Susza.

 

Galeria zdjeć: