Samorządowa Marka Roku

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

 • Progresja podatkowa wzrośnie, ale niewiele

  Rząd wyda 10 mld zł na reformę, która ma obniżyć klin podatkowy dla najsłabiej zarabiających. W efekcie jednak wciąż będziemy wśród krajów z małymi różnicami obciążeń. Klin podatkowy w Polsce, czyli różnica między kosztami zatrudniania (wynagrodzenie netto, podatek i różne składki) a tym, co pracownik dostaje do ręki, nie jest wielki na tle innych krajów. Ale wyróżnia nas to, że klin jest praktycznie płaski. To znaczy, że relatywna wysokość obciążeń nałożonych na niskie zarobki jest prawie taka sama jak na wyższe płace. W 2018 r. było to odpowiednio 35,1 proc. i 36,3 proc. – wynika z danych OECD. Różnica w klinie wynosiła zaledwie 1,2 pkt proc.

  Więcej…  
 • Od 18 kwietnia zaczną obowiązywać e-faktury

  Oszczędność czasu, pieniędzy i środowiska, zmniejszenie liczby zatorów płatniczych oraz fałszywych faktur w obiegu – to tylko niektóre korzyści z e-fakturowania.

  Więcej…  
 • Ministerstwo Cyfryzacji tworzy interaktywną bazę samorządowych innowacji

  Samorządy wdrażające nowe technologie i innowacyjne rozwiązania powinny zgłosić swoje projekty do interaktywnej bazy innowacji, którą tworzy Ministerstwo Cyfryzacji.

  Więcej…  
 • V Europejski Kongres Samorządów

  W dniach 8-9 kwietnia 2019 w Krakowie odbędzie się V Europejski Kongres Samorządów będący platformą wymiany poglądów oraz miejscem spotkań liderów samorządowych, elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu.


  Podczas Kongresu przewidziany jest zróżnicowany program, na który składać się będzie siedem ścieżek tematycznych, obejmujących ponad 80 wydarzeń: bloków programowych, raportów, paneli, warsztatów, wykładów, prezentacji oraz uroczystą galę.


  Szczegółowe informacje, w tym rejestracja dostępne są na stronie: http://www.forum-ekonomiczne.pl/v-europejski-kongres-samorzadow/

   

diament fota

Nagroda przyznawana samorządom, które wierzą w siłę swojej marki i chcą skutecznie promować swoje osiągnięcia oraz walory wśród przedsiębiorców i inwestorów, turystów oraz mieszkańców. Tytuł oraz statuetka będąca potwierdzeniem najwyższej jakości w polskim samorządzie. Dedykowana gminom, które poprzez efektywne zarządzanie i skuteczne decyzje stają się wzorem dla innych w osiąganiu sukcesu.

 

Nagroda:

- potwierdza atrakcyjność gminy

- wyeksponuje walory i potencjał gminy

- wysyła czytelny komunikat, że zarządzasz gminą sukcesu

Diament samorzad 2018

- wzbudza pozytywny odbiór w świadomości mieszkańców

- wyróżnia Twoją gminę wśród pozostałych samorządów

- wzmacnia każdą akcję promocyjną Twojej gminy

- zwiększa rozpoznawalność marki Twojej gminy

- umacnia Twoją pozycję

  

DOKUMENTY

- deklaracja zgłoszeniowa do Ogólnopolskiego Programu Promocji Regionów SAMORZĄDOWA MARKA ROKU - pobierz dokument

- formularz projektów - pobierz dokument

- regulamin - pobierz dokument

- ankieta Diament Polskiego Samorządu - pobierz dokument

 

ZAŁĄCZNIKI DO ANKIETY

- kanon etyczny - pobierz dokument

- oświadczenia - pobierz dokument