Sylwetki i Marki Polskiego Samorządu

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

 • Wsparcie dla branży turystycznej w Polsce Wschodniej


  Wpływ branży turystycznej na polską gospodarkę stale rośnie. Najnowsze dane ukazują, że w 2016 roku wygenerowała ona 6% polskiego PKB.

  Wzrost ruchu turystycznego stymuluje rozwój przedsiębiorczości i innowacji, powoduje zwiększenie przychodów nie tylko firm obsługujących turystów, ale także samorządów lokalnych. To właśnie dlatego rozwój branży turystycznej wspierany jest zarówno z środków krajowych jak i funduszy unijnych.

  Więcej…  
 • Rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń do jubileuszowej X edycji naszego Plebiscytu

   

  Przypominamy, że ruszyła jubileuszowa - 10 edycja Ogólnopolskiego Plebiscytu Orły Polskiego Samorządu. Plebiscyt realizowany jest w ramach Programu Samorządowa Marka Roku. O wyjątkowości tej edycji świadczą nie tylko jej uczestnicy, ale również patroni i partnerzy, którym już dziś bardzo dziękujemy za to, że wspólnie z nami chcą pokazywać i promować dobre, samorządowe wzorce!


   

   
 • Polska Organizacja Turystyczna objęła Patronatem Honorowym kolejną edycję Programu Samorządowa Marka Roku

  Od kilku lat Polska Organizacja Turystyczna jest Patronem Honorowym Programu Samorządowa Marka Roku, dlatego też chcemy nieco przybliżyć Państwu  jej działalność.

  Polska Organizacja Turystyczna jest jedną z ponad 200 działających na świecie narodowych organizacji turystycznych. Jest agencją rządową wspierającą podmioty, które zajmują się turystyką. Celem POT jest wypromowanie Polski jako kraju atrakcyjnego dla turystów, nowoczesnego, z wysokimi standardami usług i korzystnymi cenami. Działania na rzecz promocji i rozwoju turystyki polskiej prowadzone są zarówno w kraju jak i za granicą. W celu wzmocnienia wizerunku polskiego produktu turystycznego POT współpracuje z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi. W ramach tej współpracy organizowany jest szereg kampanii, liczne imprezy promocyjne, seminaria, szkolenia a także druk wydawnictw promocyjnych o Polsce, które ukazują się w 12 językach. W ramach utworzonych konsorcjów produktowych promowana jest turystyka aktywna, uzdrowiskowa, biznesowa, kulinarna i wiejska. Zapraszani są do Polski zagraniczni dziennikarze i touroperatorzy, czego efektem są liczne artykuły o Polsce w zagranicznych mediach. Wiedza o tendencjach na światowym rynku turystycznym pozwala POT wyznaczać priorytety w polskiej turystyce.

  Zapewniamy, że będziemy jeszcze Państwa zapoznawać z działalnością Polskiej Organizacji Turystycznej.

   
 • Poparcie Wojewodów dla Programu Samorządowa Marka Roku

  Urzędy Wojewódzkie oraz Wojewodowie również wspierają Program Samorządowa Marka Roku. Do zacnego grona Patronów Honorowych dołączyli:
  Wojewoda Warmińsko-Mazurski - Pan Artur Chojecki oraz Wojewoda Dolnośląski - Pan Paweł Hreniak.

        

   

diament fota

Nagroda specjalna przyznawana samorządom, które wierzą w siłę swojej marki i chcą skutecznie promować swoje osiągnięcia oraz walory wśród przedsiębiorców i inwestorów, turystów oraz mieszkańców. 

Diament Polskiego Samorządu – nagroda specjalna przyznawana za konkretną inwestycje, realizację lub projekt o kluczowym znaczeniu dla rozwoju gminy. Może być także przyznana za całokształt działań na rzecz rozwoju gminy.

 

Tytuł oraz statuetka będąca potwierdzeniem najwyższej jakości w polskim samorządzie. Dedykowana gminom, które poprzez efektywne zarządzanie i skuteczne decyzje stają się wzorem dla innych w osiąganiu sukcesu. Nagroda:

- potwierdza atrakcyjność gminy

- wyeksponuje walory i potencjał gminy

- wysyła czytelny komunikat, że zarządzasz gminą sukcesu

diament polskiego samorzadu logo

- wzbudza pozytywny odbiór w świadomości mieszkańców

- wyróżnia Twoją gminę wśród pozostałych samorządów

- wzmacnia każdą akcję promocyjną Twojej gminy

- zwiększa rozpoznawalność marki Twojej gminy

- umacnia Twoją pozycję

  

DOKUMENTY

- deklaracja zgłoszeniowa do Programu SYLWETKI I MARKI POLSKIEGO SAMORZĄDU - pobierz dokument

- formularz projektów - pobierz dokument

- regulamin Programu - pobierz dokument

- ankieta Diamenty Polskiego Samorządu - pobierz dokument

- ankieta ogólna Diament Polskiego Samorządu - pobierz dokument

ZAŁĄCZNIKI DO ANKIETY

- kanon etyczny - pobierz dokument

- oświadczenia - pobierz dokument