Sylwetki i Marki Polskiego Samorządu

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

 • Wsparcie dla branży turystycznej w Polsce Wschodniej


  Wpływ branży turystycznej na polską gospodarkę stale rośnie. Najnowsze dane ukazują, że w 2016 roku wygenerowała ona 6% polskiego PKB.

  Wzrost ruchu turystycznego stymuluje rozwój przedsiębiorczości i innowacji, powoduje zwiększenie przychodów nie tylko firm obsługujących turystów, ale także samorządów lokalnych. To właśnie dlatego rozwój branży turystycznej wspierany jest zarówno z środków krajowych jak i funduszy unijnych.

  Więcej…  
 • Rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń do jubileuszowej X edycji naszego Plebiscytu

   

  Przypominamy, że ruszyła jubileuszowa - 10 edycja Ogólnopolskiego Plebiscytu Orły Polskiego Samorządu. Plebiscyt realizowany jest w ramach Programu Samorządowa Marka Roku. O wyjątkowości tej edycji świadczą nie tylko jej uczestnicy, ale również patroni i partnerzy, którym już dziś bardzo dziękujemy za to, że wspólnie z nami chcą pokazywać i promować dobre, samorządowe wzorce!


   

   
 • Polska Organizacja Turystyczna objęła Patronatem Honorowym kolejną edycję Programu Samorządowa Marka Roku

  Od kilku lat Polska Organizacja Turystyczna jest Patronem Honorowym Programu Samorządowa Marka Roku, dlatego też chcemy nieco przybliżyć Państwu  jej działalność.

  Polska Organizacja Turystyczna jest jedną z ponad 200 działających na świecie narodowych organizacji turystycznych. Jest agencją rządową wspierającą podmioty, które zajmują się turystyką. Celem POT jest wypromowanie Polski jako kraju atrakcyjnego dla turystów, nowoczesnego, z wysokimi standardami usług i korzystnymi cenami. Działania na rzecz promocji i rozwoju turystyki polskiej prowadzone są zarówno w kraju jak i za granicą. W celu wzmocnienia wizerunku polskiego produktu turystycznego POT współpracuje z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi. W ramach tej współpracy organizowany jest szereg kampanii, liczne imprezy promocyjne, seminaria, szkolenia a także druk wydawnictw promocyjnych o Polsce, które ukazują się w 12 językach. W ramach utworzonych konsorcjów produktowych promowana jest turystyka aktywna, uzdrowiskowa, biznesowa, kulinarna i wiejska. Zapraszani są do Polski zagraniczni dziennikarze i touroperatorzy, czego efektem są liczne artykuły o Polsce w zagranicznych mediach. Wiedza o tendencjach na światowym rynku turystycznym pozwala POT wyznaczać priorytety w polskiej turystyce.

  Zapewniamy, że będziemy jeszcze Państwa zapoznawać z działalnością Polskiej Organizacji Turystycznej.

   
 • Poparcie Wojewodów dla Programu Samorządowa Marka Roku

  Urzędy Wojewódzkie oraz Wojewodowie również wspierają Program Samorządowa Marka Roku. Do zacnego grona Patronów Honorowych dołączyli:
  Wojewoda Warmińsko-Mazurski - Pan Artur Chojecki oraz Wojewoda Dolnośląski - Pan Paweł Hreniak.

        

   

 

Nagroda o zasięgu ogólnopolskim, która wskazuje, a następnie promuje samorządy będące liderami a także tych, którzy do pozycji lidera aspirują oraz chcą, aby ich marka kojarzyła się z sukcesem i rozwojem.

Lider Polskiego Samorządu w kategorii gmina to nagroda dla gmin, które podejmują działania przekładające się na rozwój gminy. Mogą to być działania zarówno w poszczególnych zakresach działalności samorządu lub też jako szereg spójnych działań w każdym zakresie działalności, które przekładają się na lepsze warunki życia mieszkańców.

Lider Polskiego Samorządu w kategorii postać to tytuł przyznawany władzom samorządowym, które poprzez zaangażowanie oraz wkład pracy przyczynili się do rozwoju swojej gminy.

Ubiegający się o nagrodę podlegają ocenie Rady Programowej. W zależności od kierunku rozwoju poszczególnych samorządów - ocenie podlegają m.in. czynniki ekonomiczno-statystyczne, najważniejsze dokonania, inwestycje oraz realizowane projekty w zakresie infrastruktury technicznej, ochrony środowiska, działań proekologicznych, a także dokonania w zakresie ochrony zdrowia, edukacji publicznej, kultury, polityki prorodzinnej. Pod uwagę brane będą również działania zmierzające do podnoszenia pozycji gminy, relacje z pracownikami, mieszkańcami, przedsiębiorcami i inwestorami, a także rzetelność
i etyka.

 

 Tytuł oraz statuetka Lider Polskiego Samorządu to atrybuty, naturalnie wpisujące się w strategię rozwoju oraz potwierdzające pozycję gminy jako lidera. Nagroda:

- jest synonimem sukcesu 

- podnosi prestiż

- ma wpływ na atrakcyjność

- kształtuje pozytywny wizerunek

- buduje zaufanie

- wpływa na rozwój

- potwierdza silną pozycję

- wzbudza wiarygodność

 

DOKUMENTY PROGRAMU

- deklaracja zgłoszeniowa do Programu SYLWETKI I MARKI POLSKIEGO SAMORZĄDU - pobierz dokument

- formularz projektów - pobierz dokument

- regulamin - pobierz dokument

- ankieta ogólna Lider Polskiego Samorządu - pobierz dokument

ZAŁĄCZNIKI DO ANKIETY

- kanon etyczny - pobierz dokument

- oświadczenia - pobierz dokument