Sylwetki i Marki Polskiego Samorządu

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

 • Polska Organizacja Turystyczna objęła Patronatem Honorowym kolejną edycję Programu Samorządowa Marka Roku

  Od kilku lat Polska Organizacja Turystyczna jest Patronem Honorowym Programu Samorządowa Marka Roku, dlatego też chcemy nieco przybliżyć Państwu  jej działalność.

  Polska Organizacja Turystyczna jest jedną z ponad 200 działających na świecie narodowych organizacji turystycznych. Jest agencją rządową wspierającą podmioty, które zajmują się turystyką. Celem POT jest wypromowanie Polski jako kraju atrakcyjnego dla turystów, nowoczesnego, z wysokimi standardami usług i korzystnymi cenami. Działania na rzecz promocji i rozwoju turystyki polskiej prowadzone są zarówno w kraju jak i za granicą. W celu wzmocnienia wizerunku polskiego produktu turystycznego POT współpracuje z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi. W ramach tej współpracy organizowany jest szereg kampanii, liczne imprezy promocyjne, seminaria, szkolenia a także druk wydawnictw promocyjnych o Polsce, które ukazują się w 12 językach. W ramach utworzonych konsorcjów produktowych promowana jest turystyka aktywna, uzdrowiskowa, biznesowa, kulinarna i wiejska. Zapraszani są do Polski zagraniczni dziennikarze i touroperatorzy, czego efektem są liczne artykuły o Polsce w zagranicznych mediach. Wiedza o tendencjach na światowym rynku turystycznym pozwala POT wyznaczać priorytety w polskiej turystyce.

  Zapewniamy, że będziemy jeszcze Państwa zapoznawać z działalnością Polskiej Organizacji Turystycznej.

   
 • Poparcie Wojewodów dla Programu Samorządowa Marka Roku

  Urzędy Wojewódzkie oraz Wojewodowie również wspierają Program Samorządowa Marka Roku. Do zacnego grona Patronów Honorowych dołączyli:
  Wojewoda Warmińsko-Mazurski - Pan Artur Chojecki oraz Wojewoda Dolnośląski - Pan Paweł Hreniak.

        

   
 • Pan Olgierd Geblewicz - Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Patronem Honorowym Programu Samorządowa Marka Roku


  Tak jak zapowiadaliśmy, przedstawiamy kolejnego Patrona Honorowego Programu Samorządowa Marka Roku, którym jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Pan Olgierd Geblewicz.

  Grono naszych Patronów Honorowych stale się powiększa, także zapewniamy, ze to jeszcze nie koniec :) Szczegóły wkrótce...

   
 • Patronat Marszałka Województwa Podkarpackiego nad Programem Samorządowa Marka Roku

  Z przyjemnością pragniemy podzielić się z Państwem informacją, że Marszałek Województwa Podkarpackiego - Pan Władysław Ortyl objął Patronatem Honorowym Program Samorządowa Marka Roku :)
  Niebawem podamy informacje o kolejnych patronatach.
   

   

gmina roku 2018

 

Gmina Roku/ Powiat Roku – tytuł charakteryzujący samorządy efektywnie wykorzystujące środki unijne, inwestujące w rozwój swojego regionu, dbające o odpowiednie warunki sprzyjające rozwojowi przedsiębiorczości oraz o poprawę jakości życia mieszkańców.

 

smart city

 

Smart City – tytuł charakteryzujący miasta rozwijające się, nowoczesne, atrakcyjne, otwarte dla biznesu i inwestorów, które są zarządzane kompleksowo, w sposób innowacyjny, ekologiczny, oszczędny i efektywny, dzięki czemu żyje się w nich bezpiecznie, wygodnie i zdrowo.

 

prezydent burmistrz wojt

 

Najlepszy Prezydent Miasta/ Burmistrz/ Wójt Roku 2018

Tytuł przyznawany włodarzom, których wkład pracy i zaangażowanie przyczynia się do rozwoju gminy oraz przekłada się na lepsze warunki życia mieszkańców.